Pierwsze dni w przedszkolu

1 września 2022r., w struktury Szkoły Podstawowej w Rokietnicy zostały włączone  przedszkola, do których uczęszczać mogą dzieci 3 - 5.- letnie.
Na uroczystym rozpoczęciu roku, Dyrektor Szkoły  pani Anna Żołyniak przywitała wszystkich i omówiła zasady funkcjonowania placówki, szczególną uwagę zwracając na bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych najmłodszych podopiecznych.
W naszej nowej sali przedszkolnej, mieszczącej się teraz na parterze budynku,  stawiło się osiemnaścioro przedszkolaków, siedem dziewczynek i jedenastu chłopców. Mają oni po cztery albo pięć lat, mnóstwo radości, zapału do pracy i wiele pomysłów na ciekawe zabawy. Większość grupy ma  za sobą co najmniej roczny staż przedszkolny, a są i tacy, którzy rok szkolny witają już po raz trzeci, więc przedszkole nie ma już przed nimi prawie żadnych tajemnic.

CO ROBILIŚMY NA POCZĄTKU WRZEŚNIA

• Zaczęliśmy od zapoznania i integracji grupy;
  • Poznaliśmy naszą salę i najbliższe otoczenie: szatnię i toalety, umiemy się już poruszać po szkolnych korytarzach;
  • Wzięliśmy udział w próbnej ewakuacji;
  • Ustaliliśmy zasady- do naszego przedszkolnego kontraktu odwołujemy się codziennie;
  • Przyswoiliśmy sobie zwroty grzecznościowe;
  • Jak starsi koledzy ze szkoły uczymy się języka angielskiego i jesteśmy z tego bardzo dumni.