,,Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych”

W dniach 12- 19 września  odbył się w SP im. Jana Pawła II ,,Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych”.

Celem  ogłoszonej przez  Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz  Główny Inspektorat Sanitarny akcji było przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. W ramach tej akcji uczniowie obejrzeli film edukacyjny  rekomendowany przez ministerstwo o roli  szczepień  w zapobieganiu chorobom zakaźnym oraz pracowali w oparciu  o dostępne materiały. Na korytarzu szkolnym przygotowano gazetkę poświęconą tematyce szczepień i higieny osobistej.

W naszej szkole w ramach ,,Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych” gościliśmy wyjątkowego gościa. Pani dr n.med. Irenę Puszkarz adiunkt w Zakładzie Pielęgniarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu spotkała się z uczniami klas III- VIII.  W ramach spotkania uczniowie wspólnie z panią doktor szukali odpowiedzi między innymi na następujące pytania :Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co robić by zapobiegać chorobom zakaźnym.

Nasz gość był zbudowany dużą wiedzą uczniów SP im. Jana Pawła II w Rokietnicy na temat profilaktyki chorób zakaźnych.