„Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”.

Słowa  pisarki - E. Orzeszkowej były mottem przewodnim podziękowań, jakie Samorząd Uczniowski złożył w imieniu wszystkich uczniów  całemu Gronu Pedagogicznemu, ks. Proboszczowi i Pracownikom obsługi  na ręce Pani Dyrektor. Słowa wdzięczności z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej  zostały skierowane przez SU do nauczycieli i pracowników szkoły po obejrzeniu programu artystycznego pt. „Święty Jan Paweł II – taki jak ja i TY”. Uczniowie życzyli pedagogom, by praca stanowiła źródło satysfakcji, a wdzięczność uczniów wynagradzała trudy niełatwej edukacji. Głos zabrała Pani Dyrektor i podziękowała uczniom za życzenia, a wszystkim nauczycielom za rzetelną pracę, w trakcie której z pasją przekazują wiedzę. Pani Dyrektor wspomniała również o śp. Krystynie Bąk – nauczycielce, która zawsze w swej pracy dydaktyczno – wychowawczej  odznaczała się sumiennością i odpowiedzialnością. Obecny na uroczystości P. Wójt złożył nauczycielom wyrazy uznania z okazji Dnia Nauczyciela, a uczniom pogratulował interesującego występu.