Pasowanie na ucznia

30  września 2022 roku, był w naszej szkole niezwykle wyjątkowym dniem, a wszystko to za sprawą wydarzeń, które miały miejsce tego dnia.
W tym dniu gościliśmy w naszej szkole Wójta Gminy Rokietnica Pana Witolda Szajnego, ks. Proboszcza Jacka Chochołka, Rodziców naszych pierwszoklasistów.
Na początku uroczystego apelu z okazji Pasowania na ucznia kl. I  odbyło się  przekazanie sztandaru.
Pan wicedyrektor Dariusz Balicki dokonał przekazania Sztandaru Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy -  Pocztowi Sztandarowemu naszej Szkoły.  Chorąży Pocztu Sztandarowego  z godnością przyjął Sztandar i w imieniu Pocztu  zobowiązał się: dbać o Sztandar, sumiennie wypełniać obowiązki i godnie reprezentować Szkołę .
Po uroczystym przekazaniu sztandaru uczniowie klasy I zaprezentowali część artystyczną. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odgrywali swoje role – prezentowali wiedzę i umiejętności zdobyte w pierwszym miesiącu nauki.
Po części artystycznej  nastąpiła ceremonia ślubowania, w które uczniowie zobowiązali się między innymi  być:  dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej Ojczyzny, szkoły i klasy, uczyć się pilnie i dobrze wypełniać swoje obowiązki, być wzorowymi  uczniami  i dobrymi  kolegami, naśladować Patrona Szkoły św. Jana  Pawła II.  Po ślubowaniu  Pani dyr. Anna Żołyniak  dokonała aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła  II w Rokietnicy.
Pięknym gestem były podziękowania Rodziców skierowanie do Pani dyrektor i Grona Pedagogicznego za pracę, współpracę, zaangażowanie .
Miłym ukłonem w kierunku naszym pierwszoklasistów było złożenie życzeń i wręczenie upominków przez Wójta Gminy Rokietnica Pana Witolda Szajnego.

Serdeczne podziękowanie składamy naszym Rodzicom za bardzo duże zaangażowanie w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.