#Szkoła pamięta.

To już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji ministerialnej „Szkoła pamięta”, prowadzonej co roku  na przełomie października i listopada. Jej celem jest angażowanie młodego pokolenia do przypominania  i uhonorowania lokalnych bohaterów, ludzi, którzy swoją postawą i dokonaniami  dla lokalnej społeczności zasłużyli na naszą pamięć i wdzięczność.
Koordynatorami akcji „Szkoła pamięta” w SP w Rokietnicy byli nauczyciele Bożena Lotycz i Dariusz Balicki.
W ramach akcji uczniowie klasy VI nawiedzili  rokietnicką nekropolię, gdzie zapalili symboliczne znicze na grobach nauczycieli, księży i ofiar II wojny światowej. P. Bożena Lotycz przybliżyła szóstoklasistom sylwetki tych zasłużonych dla rokietnickiej ziemi postaci. Wspomnienia objęły również zmarłych rokietnickich pedagogów spoczywających na cmentarzach w innych miejscowościach.
Zespół szkolnego radiowęzła przygotował audycję pt. ,,Nie bądź pewny, że masz czas, bo pewność niepewna”, która skłoniła radiosłuchaczy do zadumy i refleksji nad przemijaniem. Przedstawił też historię dnia Wszystkich Świętych i tradycji z nim związanych. Radiowcy przygotowali również okolicznościową gazetkę.