X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii"

Etap szkolny Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego  odbył  się 29 września 2022 r. Ideą Konkursu, pod egidą pani dyrektor – Anny Żołyniak,  jest świadomość przynależności uczniów do wielkiej wspólnoty osób piszących „po polsku o historii” w tym samym czasie.

W konkursie, którego koordynatorką jest polonistka  - Anna Pałys oraz zaangażowani są nauczyciele p. Magdalena Czado i bibliotekarka p. Elżbieta Koprowicz, wzięli udział  uczniowie w kategorii wiekowej: kl. IV – VI i kl. VII – VIII. Zostali oni wyłonieni po rozgrywkach ortograficznych, które odbyły się w poszczególnych klasach. Warto pochwalić Jessicę  Drąg, która na poziomie klasowym tekst o darach jesieni napisała bezbłędnie.

Myślą przewodnią dyktanda jest doskonalenie poprawnej polszczyzny i bezbłędnego  pisania, wyzwalania dociekliwości poznawczej dzieci i młodzieży oraz podkreślenie roli czytania książek. Uczniowie, którzy uzyskają co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania będą reprezentować szkołę na etapie wojewódzkim.

Wszystkim uczestnikom życzymy napisania tekstu dyktanda bez błędu. Poniżej dołączamy treść dyktanda, jaki pisali uczniowie.  Zapraszamy do przeczytania tekstu.  Warto się sprawdzić, jak napisalibyśmy ten tekst.