XX Jubileuszowy Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego rozstrzygnięty.

XX Jubileuszowy  Regionalny Konkurs  Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego rozstrzygnięty.

Uczniowie klasy VIII: Aleksandra Lenar, Małgorzata Golba oraz Paryk Pająk wzięli udział w XX Regionalnym Konkursie Recytatorsko - Poetyckim im. Jerzego Hordyńskiego. Uczniów do konkursu zgłosiła polonistka, Anna Pałys, która też „czuwała nad poetyckością“ zgłoszonych utworów. Młodzi artyści napisali następujące wiersze:

Aleksandra Lenar- „O psotniku”, „Moje auto”,
Małgorzata Golba- „O ludziach”, „Co jeśli jutra nie będzie?”,
Patryk Pająk- „Piękno jesieni”.

21.10.2022r. o godzinie 10.00 w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, w sali lustrzanej im. Marii Turzańskiej odbyło się uroczyste  podsumowanie Jubileuszowego Konkursu i ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród.

Nasza koleżanka Małgorzata Golba zajęła II miejsce w kategorii "twórczość własna- szkoła podstawowa" za wiersz pt.  „Co jeśli jutra nie będzie?”. – Grtulujemy!
Wszystkim uczestnikom  gratulujemy ciekawych pomysłów i zachęcamy do brania udziału w tego typu konkursach.

Poniżej przedstawiamy Wam treść zwycięskiego utworu.

Małgorzata Golba „Co jeśli jutra nie będzie?”

Chwila, którą się rozkoszujesz,
moment, który cię przepełnia,
uczucie, które odczuwasz,
niech nie znika.

Trwajmy w tej chwili,
jutra może nie być,
wszystko może się skończyć,
minąć jakby to był tylko miły sen.
Zostanie po tym wspomnienie?

Jesteś tutaj, ze mną,
choć przez krótki czas.