Co się u nas działo w ostatnim czasie

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY !!!

Nasze przedszkolaki uwielbiają książki, dlatego chętnie wzięły udział w konkursie na ilustrację do baśni „Czerwony Kapturek” organizowanym przez Komunalną Bibliotekę Publiczną w Rokietnicy. Wszystkie dzieci, które podjęły się tego zadania i w terminie złożyły prace, otrzymały w pamiątkowe dyplomy i nagrodę książkową.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przypada on w dniu urodzin jednego z najwybitniejszych twórców bajkowych postaci- Walta Disneya. W naszym przedszkolu mieliśmy okazję przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodłącznymi towarzyszami dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdy rządzące światem, dodają otuchy i oswajają z różnymi sytuacjami. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło. Przedszkolaki przebrały się w tym dniu w kostiumy bajkowych postaci, dobierały rekwizyty pasujące do poszczególnych bajek, pomogły Kopciuszkowi przebierać groch, tańczyły jak na balu, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, a także zilustrowały swoje wypowiedzi.

ANDRZEJKI

Jak co roku, pod koniec listopada, odbyła się w przedszkolu zabawa andrzejkowa. Nie obyło się bez gier, konkursów, wesołych zabaw. Najwięcej emocji wzbudziły „latarkowe czary” oraz uwielbiane przez najmłodszych balony. Dzieci oczywiście tańczyły i bawiły się w rytm wesołej muzyki, a także zajadały się smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

1. listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Każdy maluch przyszedł w tym dniu z ulubionym przytulakiem, nie pieskiem, czy kotkiem, ale właśnie z misiem. Dzieci poznały historię powstania misia- maskotki. Rozpoznawały zdjęcia różnych gatunków niedźwiedzi oraz misiów z dziecięcych bajek. Nie obyło się bez piosenek i bajek o misiach, gimnastyki czy tańców z misiami. Odwiedziliśmy też Bibliotekę, gdzie przedszkolaki zapoznały się z postaciami misiów w literaturze dziecięcej oraz narysowały swojego ulubionego misia.