Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy  odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tłem uroczystości była odświętnie udekorowana w barwy narodowe sala gimnastyczna.
W wydarzeniu brała udział społeczność całej szkoły oraz zaproszeni goście.  Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego „Mazurek Dąbrowskiego”. Nasza szkoła przystąpiła po raz piąty do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.  Następnie swój program zaprezentowała klasa VI i VIII.
Uroczystość miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. 11 Listopada to dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu - symbol wolności i niewoli. Szczególnie w tym miesiącu należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci poezją patriotyczną opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości. Uczniowie  recytowali wiersze o tematyce patriotycznej i śpiewali pieśni patriotyczne.
Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. 11 listopada jest lekcją patriotyzmu i historii.