Tak minął pierwszakom ostatni miesiąc

W ostatnim czasie działo się u pierwszoklasistów dużo ciekawych rzeczy, o których chcemy teraz wspomnieć.

• Spotkanie z policjantami.

Pod koniec miesiąca września uczestniczyliśmy w spotkaniu z policjantami, którzy opowiedzieli nam między innymi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i z powrotem, zaprezentowali atrybuty swojej pracy i opowiedzieli na czym polega praca policjanta.

• Spotkanie w bibliotece.

W miesiącu październiku wybraliśmy się do Komunalnej Biblioteki w Rokietnicy, gdzie Pani Magdalena Horbowy – pracownik biblioteki , opowiedziała nam o swojej pracy a przede wszystkim dlaczego warto czytać książki i jak należy się z nimi obchodzić. Tego też dnia w bardzo miłej atmosferze rozpoczęliśmy nasze pierwsze spotkania z lekturą.

• W kościele.

Ksiądz proboszcz Jacek Chochołek  jedną z lekcji religii przeprowadził w naszym parafialnym kościele.  Podczas tego spotkania uczniowie poznali historię kościoła, dowiedzieli się jak należy zachowywać w kościele, a także co dzieje się na ołtarzu podczas każdej Mszy Świętej.

Pierwszoklasiści brali także udział w obchodach 7 rocznicy nadania naszej szkole im. J.P. II, na tą uroczystość przygotowali papieskie flagi.

W ostatnim czasie bardzo mocno zaangażowaliśmy się w różnego rodzaju konkursy:

• „ Bezpieczne wakacje 2022” organizowany przez Powiatową Komendę Policji w Jarosławiu,
  • „Blask Prawdy” organizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Rokietnicy,
  • „#ZdrowoFrutusiowo” – którego celem, było zaprojektowanie etykiety na sok.