WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ ,,ŚPIEWAM MOJEJ OJCZYŹNIE”

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU  PIEŚNI  PATRIOTYCZNEJ  ,,ŚPIEWAM MOJEJ OJCZYŹNIE”

W poniedziałek  14 listopada odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej pt,, Śpiewam mojej Ojczyźnie”. Był on skierowany do uczniów szkół z Gminy Rokietnica. Ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Rokietnicy w konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas 4-8 oraz 1 uczennica z klasy III .Wsłuchując się w prezentowane utwory, można było odkryć historię, która tworzy naszą tożsamość. Wspólnie przeżywaliśmy historię opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych. Uczniowie pięknie zaprezentowali się na scenie ze swoimi utworami.
Założeniem Konkursu jest wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań, propagowanie i utrwalanie polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich, odkrywanie nowych kompozycji i aranżacji znanych utworów, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego, kształtowanie poczucia dumy narodowej, kultywowanie poprzez śpiew pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny, wspieranie uczniów uzdolnionych muzycznie i umożliwienie prezentacji ich talentu wokalnego oraz dorobku artystycznego.

WYNIKI KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ 2022

Kategoria II
Izabela Szkoła - miejsce II

Kategoria III
Arkadiusz Horbowy – miejsce I
Nikola Kędzior- miejsce II
Piotr Grzeszczak – miejsce III

DUETY
Nikola Kędzior, Maryla Karpińska-  miejsce I
Sara Welszyng, Milena Tetich – miejsce I
Arkadiusz Horbowy , Hubert Lizon – miejsce I

ZESPOŁY:

Trio
Amelia Bała, Oliwia Lizun, Amelia Totoś – mejsce I
Eliza Maj, Marlena Karuś, Karina Prawecka – miejsce II

Kwartet
Kamila Sykała, Martyna Kijanka, Milena Malec, Oliwia Kijanka, Mateusz Stefanowski, Kamil Kapłon – miejsce III

Wszyscy laureaci konkursu zaprezentują się jeszcze raz podczas Koncertu Laureatów 20 listopada o godz. 17.00 , który odbędzie się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rokietnicy Woli.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz życzymy śpiewających sukcesów