CO SŁYCHAĆ U PRZEDSZKOLAKÓW

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu. Tego dnia do przedszkola przybyły dzieci przebrane w bajkowe stroje. Podczas zajęć rozwiązywały zagadki, oglądały prezentację i wykonywały prace plastyczne.

UDZIAŁ W KONKURSIE

Przedszkolaki wzięły udział w konkursie na ilustrację do baśni „Czerwony Kapturek”. Konkurs  został zorganizowany przez Komunalną Bibliotekę Publiczną w Rokietnicy. Dzieci, które wykonały prace plastyczne otrzymały dyplomy i książki.

ANDZEJKI

Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami.
Przedszkolaki podczas zabawy andrzejkowej uczestniczyły w wielu zabawach, w których poznawały swoją przyszłość, wybrany zawód, wymarzoną podróż. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami z balonami. Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże. Pewne jest to, że Andrzejki przyniosły dzieciom wiele radości i były wspaniałą okazją do wspólnej zabawy.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile.
O święcie tej postaci nie zapomniały  dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Dzieci oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach i kolorowały misie. Przedszkolaki udały się też do Biblioteki, gdzie narysowały swojego misia oraz zapoznały się z postaciami misiów występujących w literaturze. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy