Historia Polski w legendzie

#LaboratoriaPrzyszłości    30 listopada 2022r. na lekcji historii chętni uczniowie klasy IV przygotowali i zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom inscenizowaną scenkę przedstawiającą „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”. Narratorem legendy była Ola Zając. W postać Lecha wcieliła się Zosia Kijanka, Czechem był Arek Horbowy a Rusem Karolina Kijanka. Czwartoklasiści wykazali się dużym zaangażowaniem w przygotowanie interesującej formy scenicznej, ukazującej początki państwa polskiego w legendzie. Inscenizację sfilmowali ich starsi koledzy: Kornel Kość z kl. VII i Michał Stysiał z kl. VI. wykorzystując sprzęt pozyskany przez naszą szkołę  w realizowanym projekcie „Laboratoria przyszłości”.

Czwartoklasiści udowodnili, że interesują się historią. Godnym pochwały jest, że wykazali się inicjatywą, potrafili się zorganizować i samodzielnie zrealizować inscenizację edukacyjną.

Zapraszamy do obejrzenia sfilmowanej legendy.