E-papierosy - to używka

W piątek 24-go marca br. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne Przeciwdziałanie uzależnieniom w szkole. Spotkanie poprowadzili zaproszeni goście, Przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczne w Jarosławiu, pani mgr Renata Majkut-Lotycz wraz z pracownikiem KPP Jarosław mł. asp. Mateusz Szynal. Zajęcia edukacyjne dla uczniów klas VI-VII dot. zdrowego stylu życia, wolnego od e-papierosów. Uświadomiono uczniom, że e-papierosy wpływają negatywnie na zdrowie młodego człowieka.

Dzieci coraz częściej sięgają po e-papierosy, nie zdając sobie sprawy o zagrożeniach wynikających z palenia. E-papierosy jest to używka, która prowadzi do uzależnienia, występuje w nich substancja psychoaktywna i silnie uzależniająca.