Marzec u pierwszaków

Marzec to miesiąc, w którym u pierwszoklasistów wiele się działo:
Dzień Kobiet – tego dnia nasi mali mężczyźni obdarowali nasze małe kobietki kwiatami i słodkościami a także złożyli życzenia. Tego dnia nie zapomnieliśmy także o najważniejszych Kobietach w życiu dzieci – mamusiach, dla których to dzieci przygotowały laurki.
Dzień Kolorowej Skarpetki- 21 marca nasi uczniowie na znak solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa i ich rodzinami przyszli ubrani w dwie różne kolorowe skarpetki. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
Pierwszy dzień wiosny – tego dnia w naszej sali już od samego rana pojawiły się pierwsze oznaki wiosny – bazie, bratki… a to wszystko dzieci naszym uczniom, którzy zadbali o wystrój naszej sali. Aby wyróżnić ten dzień spośród innych ubraliśmy się tego dnia na zielono.  W pierwszym wiosennym tygodniu wybraliśmy się wraz z uczniami klasy II na wycieczkę po naszej okolicy celem szukania oznak wiosny.
Pasowanie na czytelnika -w tym miesiącu nasi uczniowie zostali pasowani na czytelnika przez Panią Elżbietę Koprowicz, pracownika naszej szkolnej biblioteki.