Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

Dla uczniów klasy I nadszedł kolejny ważny dzień, w naszej szkole odbyło się Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Wszyscy uczniowie stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Specjalnie na tę okazję uczniowie obejrzeli film pt. „Książka od kuchni”, następnie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Do fotorelacji wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.