Tradycją naszej szkoły są obchody w kwietniu Dnia Ziemi.
Z tej okazji odbył się apel, przygotowany przez uczniów z klasy IV i V. Celem apelu było promowanie postaw ekologicznych. Planeta Ziemia jest naszym wspólnym domem. Musimy ciągle przypominać o zagrożeniach, jakie płyną z powodu niewłaściwego gospodarowania jej zasobami i uwrażliwiać dzieci na problemy, których sami jesteśmy sprawcami.
W pierwszej części apelu uczniowie przedstawili scenkę  pt. ,,Zostań przyjacielem przyrody”, która odbyła się  w lesie.  Była mowa o segregacji odpadów i potrzebie czystości środowiska. W inscenizacji wystąpili: krasnale, dzieci, leśne duszki pilnujące czystości w lesie, ziemia, słońce, powietrze, woda, rośliny zwierzęta, wśród naturalnych drzew ozdobnych, świerków i zwierząt leśnych. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej.

W drugiej części apelu mogliśmy podziwiać ekologiczny pokaz mody pt. „Odzież podwójnie użyteczna”. W trakcie tego pokazu dzieci miały możliwość zaprezentowania strojów wykonanych z różnych materiałów ekologicznych i surowców wtórnych. Stroje były niepowtarzalne. Modelki prezentowały swoje kreacje na tle muzyki. Uczennice w rolach modelek sprawdziły się doskonale, można by rzec profesjonalnie. Pokaz ten dostarczył dzieciom wiele radości, satysfakcji z własnych możliwości i był okazją do doskonałej zabawy.

Występ ten bardzo spodobał się społeczności uczniowskiej i został nagrodzony gromkimi brawami.

Do fotorelacji podczas akademii wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.

filmik z Dnia Ziemi