,,Bądź patriotą – wywieś flagę”

Po raz trzeci  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II była organizatorem akcji patriotycznej ,,Bądź patriotą- wywieś flagę”. Do udziału w akcji zachęcali szkolni radiowcy, którzy przegotowali audycję ,,Nasza biało- czerwona” oraz    p. Dyrektor Anna Żołyniak podczas apelu upamiętniającego 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Święto Flagi Rzeczypospolitej Polski to jedno z najmłodszych świąt państwowych w naszym kraju. Zostało ustanowione w 2004 roku, aby propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.
Dlatego my Polacy przez taki gest, jakim jest wywieszenie flagi w tym dniu  na swoich domach,  pokazujemy przywiązanie do narodowych wartości, dumę z dokonań przeszłych pokoleń i umiłowanie wolności i niezawisłości Ojczyzny.
Niektórzy uczniowie przesłali fotki powiewającej dumnie biało-czerwonej flagi na ich domu, które prezentujemy.