Wycieczka klasy I i II

22 maja  wybraliśmy się na wspólną wycieczkę.  Tego dnia był wyjątkowo piękny, słoneczny dzień, co wprawiło już od samego rana zarówno organizatorów jak i uczestników w dobry nastrój. Celem naszej wycieczki było: nabywanie umiejętności uczestnictwa w seansach filmowych, kształtowanie wrażliwości estetycznej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu, umożliwienie dzieciom kontaktu z przyrodą a także bliższe poznanie rożnych gatunków roślin i zwierząt a także integracja grup.
Swoją przygodę rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu w kinie Helios pt. „Szczęście Mikołajka” , później w naszym planie wycieczki było zwiedzanie Arboretum w Bolestraszycach, gdzie dzieci poznały wiele ciekawych roślin z różnych części świata,. Nasi uczniowie zwiedzili Muzeum Przyrodnicze, które mieści się na trenie Arboretum, dzieci obejrzały wystawy stałe pt. „ Chrońmy ptaki”, „Chrząszcze”.
Ostatnią atrakcją tego dnia był obiad w Willi Bolestraszyce, gdzie zostaliśmy bardzo miło przyjęci i ugoszczeni.