,,Dzień Dziecka na sportowo!”

Pierwszy  dzień  czerwca w naszej szkole upłynął pod znakiem wspólnego celebrowania najmilszego w roku święta, a mianowicie Dnia Dziecka. Najstarsze dzieci w naszej szkole, czyli uczniowie klasy siódmej i ósmej, w  tym roku postawiły na aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia. Hasło świętowania  brzmiało: ,,Dzień Dziecka na sportowo!”.
Rano o godzinie 8 : 00 uczniowie klasy tych klas wraz z wychowawcami Lidią Kapłon i Katarzyną Twardy  pieszo udali się na gminny stadion. Pogoda dopisała, podobnie jak  uczestnicy, którzy do szkoły w tym dniu przyszli prawie w komplecie. Wszyscy  aktywnie uczestniczyli  w różnorodnych konkurencjach, a było w czym wybierać. Odbyły  się mecze piłki nożnej oraz piłki siatkowej. Kolejną atrakcją, o której warto wspomnieć, były  gry                           i zabawy na wesoło. Chętni zostali podzielni na dwie drużyny. Przedstawiciele klas rywalizowali miedzy innymi w biegu z szarfami , sztafecie, dodawaniu skoków oraz strzałach na bramkę. Rywalizacja zakończyła się remisem, choć i tak najważniejsza była dobra zabawa. Można było także pograć rekreacyjnie w badmintona i ringo na przenośnym wielofunkcyjnym boisku.
Dla chętnych uczniów, którzy pasjonują się trudną sztuką układania Kostki Rubika  odbył się także  konkurs układania Kostki Rubika,

Najlepsi w układaniu kostki Rubika 3x3  okazali się:
Krystian Pich – I miejsce,
Karol Kijanka – II miejsce,
Mikołaj Pich– III miejsce.

W wariancie układania Kostki Rubika  2 x 2 najlepszy okazał się Mikołaj Pich.

Była to także okazja do wspólnych rozmów, żartów,  leniuchowania na kocykach. Po prostu   bycia razem we wspólnym gronie.
Czas przy świetnej zabawie szybko mijał i  Dzień Dziecka  dla uczniów klas VII i VIII powoli kończył się. Nie warto jednak się martwić, bo w przyszłym roku z pewnością podobnie będziemy celebrować ten wyjątkowy dzień.

Do fotorelacji podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.