Konkursy czytelnicze w naszej szkole

Z okazji uczczenia Roku Aleksandra Fredry biblioteka szkolna zaprosiła dzieci z klas I-III  do udziału w konkursie plastycznym  „W świecie bajek i wierszy Aleksandra Fredry”. Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne wykonanie ilustracji do wybranego wiersza lub bajki Aleksandra Fredry. Format pracy: A-4, technika dowolna. Konkurs plastyczny pt. „W świecie bajki i wiersza Aleksandra Fredry” został rozstrzygnięty. W związku z tym serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie. Każda dostarczona praca (a było ich bardzo dużo) była piękna, wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Mamy nadzieję, że wykonanie prac konkursowych było dla dzieci dobrą zabawą oraz mile spędzonym czasem.

Pani Anna Pałys nauczycielka j. polskiego przeprowadziła I etap konkursu recytatorskiego, uczniowie klasy IV, V i VI recytowali wiersze Aleksandra Fredry, wyłoniono z każdej klasy reprezentantów do II etapu. Uczniowie  najchętniej recytowali wiersze: „Paweł i Gaweł”,,  bajka o „Osiołku”, „Koguty”.  Jury konkursu recytatorskiego oceniało następujące elementy: dobór i zrozumienie tekstu, oryginalność interpretacji, dykcję, opanowanie tekstu oraz wyraz artystyczny.

Zwycięzcami zostali:
kl. IV
Arkadiusz Horbowy - I miejsce,
Aleksandra Zając - II miejsce,
Hubert Lizon – III miejsce
,
Kl. V
Piotr Grzeszczak – I miejsce,
Martyna Kijanka – II miejsce,
Milena Malec – III miejsce,

Kl. VI
Szymon Prochownik – I miejsce,
Maryla Karpińska – II miejsce,
Nikola Kędzior - III miejsce.

Do fotorelacji podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.