LEKCJA OTWARTA W SZKOLNEJ IZBIE PAMIĘCI

Głównym celem powstania szkolnej Izby Pamięci było zachowanie i kultywowanie historii naszej miejscowości.  Jest też ona miejscem różnego rodzaju inicjatyw edukacyjnych.
6 czerwca 2023r. w szkolnej Izbie Pamięci odbyły się lekcje otwarte historii. Poprowadził je metodyk historii p. dr Dariusz Półćwiartek z PCEN Rzeszów.
Uczniowie klasy V mieli lekcję poświęconą analizie tekstów źródłowych historii, a siódmoklasiści wysłuchali wykładu „Ojcowie Niepodległości”.
W spotkaniu tym wzięła udział p. Agnieszka Wojdyło z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruchniku oraz nauczyciele naszej szkoły: p. Elżbieta Koprowicz, p. Magdalena Czado i p. Anna Jabłońska.
Organizatorem spotkania była p. Bożena Lotycz – nauczyciel historii.
Dyrektor Anna Żołyniak złożyła podziękowanie panu Półćwiartkowi za dzielenie się wiedzą historyczną oraz metodyczną i przeprowadzenie lekcji muzealnych w naszej szkole.

Do fotorelacji podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.

filmik z zajęć