Szkolny Turniej Szachowy

W dniu 15czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej odbył się Szkolny Turniej Szachowy , dedykowany najmłodszym uczniom naszej Szkoły. Poprzez organizację takiej formy aktywności dla dzieci   chcieliśmy  promować grę w szachy, nie tylko jako ciekawe hobby, ale również jako przyjemny sposób na naukę m.in. logicznego myślenia, pamięci, kreatywności, obmyślania strategii oraz godnego sportowego zachowania.
Do rozgrywek zgłosiło się 15 szachistów z klas I- III.   Rozgrywki odbywały się systemem ,, każdy z każdym” .
Turniej sędziowali uczniowie klasy VII Wojciech Gaweł oraz Tomasz Winiarz.
Nad całością  czuwały  Panie  Magdalena Czado i Lidia Kapłon.

W wyniku rywalizacji wyłoniliśmy mistrzów tej królewskiej gry.
I miejsce wywalczyła Martyna Bała  z klasy II, która zwyciężyła we wszystkich czternastu pojedynkach.
Na drugim miejscu uplasował się Jakub Prochownik z klasy II.
Trzecie miejsce na podium wywalczył Miłosz Bała z klasy I.

Dziękujemy wszystkim młodym szachistom, za piękną grę , gratulujemy zwycięzcom  i życzymy dalszych szachowych sukcesów.

Do fotorelacji podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.