Wycieczka do Sandomierza

Wycieczka  do Sandomierza

W dniu 07 czerwca 2023 roku uczniowie klas  IV, V i VI uczestniczyli wraz z Wychowawcami w wycieczce do Sandomierza. Zebraliśmy się przed szkołą o godz. 7.00 i wsiedliśmy do autokaru. Czas szybko nam zleciał na rozmowach i żartach. Po dwóch godzinach dojechaliśmy na miejsce. Na Rynku spotkaliśmy się z panem  przewodnikiem, który zaznajomił  nas z planem wycieczki.
Naszym pierwszym celem była Brama Opatowska mierząca 33 metry. Aby dostać się na samą górę, trzeba pokonać 137 wąskich schodków. Na szczycie okazało się, że było warto trochę się zmęczyć.   Panorama miasta, rzeka Wisła i piękne budowle umieszczone na siedmiu wzgórzach to świetna okazja na piękne zdjęcia. Po drodze zobaczyliśmy Ucho Igielne. Furta Dominikańska to wąskie przejście, przypominające kształtem ucho igły do szycia. Potem mieliśmy zaplanowany rejs po Wiśle. Na statku było przyjemnie, wreszcie trochę odpoczęliśmy, podziwialiśmy widoki, rozmawialiśmy i śmialiśmy się. Kolejnym punktem wycieczki była Zbrojownia Rycerska. Tutaj mogliśmy ubrać stroje rycerskie oraz wysłuchać wykładu dotyczącego rycerskiego kunsztu.Po wyczerpującym zwiedzaniu był czas na obiad oraz chwila relaksu na Sandomierskim rynku.Zachwyceni urokiem tego miasta wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną. Wycieczka do Sandomierza bardzo nam się podobała. W autokarze dzieliliśmy się wrażeniami. Humory nam dopisywały. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy to piękne miasto.