Święto Edukacji

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami  - Nauczyciele pomagają im je rozwijać”.

(J. Korczak)

14 października 2023r. przypadała 250. rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem Samorządu Uczniowskiego i opiekunów  przygotowali krótki program artystyczny skierowany do nauczycieli i wszystkich  pracowników szkoły.

Szanowna Pani Dyrektor, Czcigodny Księże Proboszczu, Drodzy Nauczyciele –  z okazji  Dnia Nauczyciela pragniemy do Was skierować słowa wdzięczności. W życiu przydaje się mentor, mistrz, nauczyciel. Ktoś życzliwy, kto popchnie nas nawet leciutko, ale we właściwym kierunku. Puknie palcem w mapę i wskaże drogę, której początku sami nie umieliśmy odnaleźć, pomoże frunąć do góry.

Dziękujemy za wiarę w nasze możliwości, za dostrzeganie naszych umiejętności, za to , że pomagacie nam rozwijać skrzydła i pomagacie zrozumieć, że warto jest wiedzieć i coś umieć.

W tym szczególnym dniu życzenia zostały wyrażone słowem,  śpiewem i tańcem. Pani Dyrektor wręczyła nagrody pedagogom, a Pan Wójt, składając życzenia nauczycielom, uhonorował Panią Dyrektor za wzorowe funkcjonowanie szkoły. Przy wychodzeniu z apelu uczennice należące do Szkolnego Koła Caritasu „częstowały” gości dobrym słowem – aforyzmami zaczerpniętymi z wypowiedzi patrona naszej szkoły Jana Pawła II.