RADIOWY KONKURS PIEŚNI LEGIONOWEJ

Organizatorzy: Zespół szkolnego radiowęzła

Cele konkursu:

-uczczenie 105. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
-prezentacja dorobku solistów i duetów oraz instrumentalistów
-popularyzacja śpiewu pieśni legionowych
-rozwijanie uczuć patriotycznych
-pogłębianie intelektualnego i uczuciowego związku z kulturą narodową
-przyczynianie się do wzbogacenia życia kulturalnego szkoły i środowiska
-promowanie twórczości artystycznej i dostarczanie doznań estetycznych słuchaczom szkolnego radiowęzła.

Warunki uczestnictwa:

1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I – VIII SP w Rokietnicy.
  2. Uczestnicy konkursu mogą się zaprezentować jako soliści, duety lub instrumentaliści.
  3. Uczestnik wykonuje jedną piosenkę lub utwór instrumentalny na żywo na antenie szkolnego radia.
    Musi to być pieśń legionowa z okresu 1914-1920r. niewykonywana w latach ubiegłych przez uczestnika konkursu.
    Jeżeli nie będą spełnione te wymogi, organizatorzy zastrzegają sobie możliwość dyskwalifikacji uczestnika
    .
  4. Akompaniament wykonawcy przygotowują we własnym zakresie (profesjonalny podkład muzyczny na CD, akompaniament własny nagrany na CD lub akompaniament własny na żywo).
  5. Wymogi techniczne należy zgłosić organizatorom przed konkursem
  6. Zgłoszenia uczestników należy wnieść do dnia 2. listopada 2023r.i przyjmują je:

- p. Bożena Lotycz – opiekun szkolnego radiowęzła
- Kornel Kość z klasy VIII.

Konkurs odbędzie się na antenie szkolnego radiowęzła 08. listopada 2023r. od godz. 9.40.

Uczestnicy zaprezentują się wg wcześniej ustalonego harmonogramu.

Występy oceniać będą radiosłuchacze poprzez oddanie głosu w dniu konkursu.
W swojej ocenie kierować się będą:
a) doborem repertuaru
b) walorami głosowymi
c) interpretacją i aranżacją utworu
d) poziomem artystycznym
d) muzykalnością i poczuciem rytmu wykonawców.

Wyniki głosowania zostaną podane przez Organizatorów na antenie szkolnego radiowęzła 09.-10. listopada 2023r.
Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni przez Dyrektora Szkoły podczas uroczystego apelu  z okazji Święta Niepodległości.
Podane terminy oraz szczegółowe postanowienia Regulaminu konkursu mogą ulec modyfikacji ze względów organizacyjnych.

Karta zgłoszenia (pdf)