„Są dziwy w niebie i na ziemi, o których ani śniło się waszym filozofom”

Na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu 25 X 2023r.  uczniowie kl. VII i VIII oglądali widowisko teatralne oparte na dramacie A. Mickiewicza „Dziady” cz. II. Motto zaczerpnięte z utworu W. Szekspira wprowadziło w nastrój i zasugerowało, że uczestnicy spektaklu będą świadkami niezwykłych wydarzeń wykraczających poza sferę ludzkiego rozumowania.
 Uczniowie wraz z nauczycielkami: p. Alicją Brudek, p. Lidią Kapłon, p. Magdaleną Czado i p. Anną Pałys uczestniczyli w inscenizacji, w której historia o przywoływaniu duchów jest nawiązaniem do słowiańskich wierzeń ludowych, a jednocześnie jest uniwersalną opowieścią o problemie winy i kary. Po spektaklu uczestniczy przedstawienia udali się na krótki spacer po wzgórzu wokół Fredreum, a następnie zwiedzili przemyską katedrę i archikatedrę  obrządku grekokatolickiego oraz    przespacerowali się  ulicą Franciszkańską.