#Szkoła pamięta- przedszkolaki odwiedzają cmentarz

Dzieci z oddziałów przedszkolnych „0”, P1, P2 włączyły się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta. Nawiązując do polskiej tradycji Świąt Zadusznych, przedszkolaki odwiedziły cmentarz w Rokietnicy, gdzie wspominały zarówno swoich bliskich zmarłych, jak i tych, którzy zapisali się w naszej lokalnej historii. Podczas naszej wędrówki po cmentarzu zatrzymaliśmy się dłużej przy mogile pomordowanych w pacyfikacji wsi 8.marca 1943r. Tam dzieci odmówiły modlitwę, zapaliły znicze i złożyły kwiaty przekazane nam przez rodzinę Filipa Bały. Wyjście to pozwoliło naszym najmłodszym uczniom poznać zasady zachowania na cmentarzu, a także  zobaczyły w jaki sposób możemy uczcić pamięć naszych bliskich zmarłych.

Do fotorelacji wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.