VIII rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II.

„Młodzi, nie lękajcie się świętości”.

Motto zaczerpnięte z Orędzia Jana Pawła II  na VI Światowe Dni Młodzieży było myślą przewodnią akademii 17.10 2023r. z okazji VIII rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II. Chętne uczennice i chętni uczniowie z kl. 4, 5 i 6 wzięli udział w akademii słowno – muzycznej poświeconej Patronowi Szkoły. Podczas prezentacji pięciu scenek pt.: „ W kręgu świętości”, „Jan Paweł II – świadek świętości”, „Wytrwałość”, „Miłość Boga i bliźniego”, „Modlitwa” zaproszeni goście na czele z Panem Wójtem, nauczyciele wraz z Panią Dyrektor oraz cała społeczność uczniowska przypomniała sobie postać papieża -  Jana Pawła II,  niektóre momenty z Jego życia oraz ważne słowa, które kierował do wiernych. Zgromadzeni w sali gimnastycznej usłyszeli:

Świętych w niebie jest dziś wiele
to są nasi przyjaciele -
więc o pomoc ich prosimy
byśmy  kiedyś w niebie byli”.

W trakcie akademii występujące dzieci przekonywały, że chociaż z „tą świętością trudna sprawa, bo nam świętość nie wychodzi”, to jednak warto posłuchać słów Patrona Szkoły i kierować się nimi w życiu codziennym:

„- Świętymi bądźcie! Przez całe życie uczyłem jak kochać Boga i ludzi, całe moje życie to droga z Jezusem i dla Jezusa”.

Nad stroną plastyczną, muzyczną i recytatorską czuwały nauczycielki: p.Magdalena Dyl, p.Elżbieta Koprowicz, p. Anna Pałys, p.Halina Stefanowicz.

Do fotorelacji wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.