AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada 2023 roku w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

11 Listopada to dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego „Mazurek Dąbrowskiego”, po czym swój program zaprezentowała klasa VII.   Nasza szkoła po raz szósty przystąpiła do ministerialnej akcji „Szkoła do Hymnu”. Hymn Polski towarzyszy nam w podniosłych chwilach. Ta pieśń łączy wszystkich Polaków.

Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu - symbol wolności i niewoli. Szczególnie w tym miesiącu należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować uczniów  poezją patriotyczną opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.

Uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej i śpiewali pieśni patriotyczne. Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami.

10 listopada w naszej szkole był wyjątkowo udany. Połączył wszystkich, którzy wspólnie starali się pokazać, że są Polakami – patriotami. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii  i patriotyzmu.
         Na zakończenie uroczystości  Pani Dyrektor Anna Żołyniak podziękowała nauczycielom  oraz  uczniom za cenną lekcję historii,  która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

Do fotorelacji wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.