Szkoła Pamięta

Po raz piąty Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rokietnicy wzięła udział   w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła pamięta”. Akcja ma na celu budzenie postaw patriotycznych młodego pokolenia, kultywowanie pamięci o wydarzeniach i osobach, które trwale wpisały się  w lokalną  historię.
Zespół szkolnego radiowęzła przygotował audycję ,,Ci, co odeszli, wciąż z nami są”, nawiązującą do polskiej tradycji świąt zadusznych.  Radiowcy wspominali zmarłych pedagogów naszej szkoły i ofiary II wojny światowej z ziemi rokietnickiej.
W ostatnich dniach października przedszkolaki i uczniowie wszystkich klas SP  z wychowawcami i nauczycielami nawiedzili rokietnicki cmentarz. Zapalili znicze na zbiorowej mogile ofiar pacyfikacji i na grobach zmarłych nauczycieli i księży.
Uczniowie poznawali historię naszej miejscowości i ludzi zasłużonych dla rokietnickiej oświaty. Uczyli się szacunku dla zmarłych i potrzeby pielęgnowania pamięci o naszych przodkach i ich dokonaniach.

Do fotorelacji  wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.