WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ ,,ŚPIEWAM MOJEJ OJCZYŹNIE”

W czwartek 2 listopada odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej pt. ,,Śpiewam mojej Ojczyźnie”. Był on skierowany do uczniów szkół z Gminy Rokietnica.
Ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Rokietnicy w konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas   4-8. Wsłuchując się w prezentowane utwory, można było odkryć historię, która tworzy naszą tożsamość. Wspólnie przeżywaliśmy historię opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych. Uczniowie pięknie zaprezentowali się na scenie ze swoimi utworami.
Założeniem Konkursu jest wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań, propagowanie i utrwalanie polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich, odkrywanie nowych kompozycji  i aranżacji znanych utworów, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego, kształtowanie poczucia dumy narodowej, kultywowanie poprzez śpiew pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny, wspieranie uczniów uzdolnionych muzycznie i umożliwienie prezentacji ich talentu wokalnego oraz dorobku artystycznego.

WYNIKI KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ 2023

KLASA 4

1. Izabela Szkoła- ,,Jest takie miejsce, taki kraj”- MIEJSCE III
  2. Jagoda Jakubowska, Paulina Pająk- ,,Rozkwitały paki białych róż” – MIEJSCE II
  3. Jagoda Jakubowska, Paulina Pajak Julia Strzelec, Izabela Szkoła, Elena Zając, Jakub Potoczny – ,, Przybyli ułani pod okienko” – MIEJSCE II

KLASA 5

1. Arkadiusz Horbowy - ,,Modlitwa Katyńska” – MIEJSCE I
  2. Arkadiusz Horbowy, Hubert Lizon- ,,Biały Krzyż” – MIEJSCE I

KLASA 6

Oliwka Kijanka, Milena Malec, Eliza Maj, Martna Kijanka, Karina Prawecka, Marlena Karuś, Milena Wota-  ,, Mamo, Tyś płakała” –MIEJSCE I

KLASA 7

1. Maryla Karpińska, Nikola Kędzior -,,Dziewczyna z granatem w ręce” – MIEJSCE I
  2. Szymon Prochownik - ,,Szara Piechota”- WYRÓŻNIENIE

KLASA 8

1. Amelia Bała, Weronika Potoczny - ,,Taki kraj” – MIEJSCE II

Wszyscy laureaci konkursu zaprezentują się jeszcze raz podczas Koncertu Laureatów 11  listopada, który odbędzie się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rokietnicy Woli.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz życzymy śpiewających sukcesów