Żywa lekcja historii o powstaniu warszawskim

Dnia 14 listopada 2023 r. naszą szkołę odwiedził przewodnik Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, dr Mirosław Czado.

Uczniowie klasy VIII podczas spotkania z panem Mirosławem zapoznali się z historią utworzenia Muzeum Powstania Warszawskiego oraz prezentowanych w nim ekspozycji i pamiątek. Następnie młodzież uczestniczyła w lekcji prowadzonej przez gościa dotyczącej powstania warszawskiego. Pan Mirosław w barwny sposób przybliżył uczniom przebieg powstania warszawskiego przywołując historyczne miejsca naszej stolicy. Na zakończenie zajęć uczniowie mogli sprawdzić poznaną podczas zajęć wiedzę podczas krótkiego quizu. W spotkaniu uczestniczyła również pani Dyrektor, która wręczyła gościowi podziękowanie za przeprowadzenie zajęć z uczniami.

Po spotkaniu z młodzieżą pan Mirosław z dużą przyjemnością odwiedził szkolną Izbę Muzealną, gdzie z wielkim zainteresowaniem zapoznał się ze zgromadzonymi tam pamiątkami oraz historią tragicznych wydarzeń naszej wsi podczas II wojny światowej. Dziękujemy panu Mirosławowi Czado za odwiedzenie naszej szkoły.

Do fotorelacji podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.