Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla człowieka”

6 grudnia wspominamy św. Mikołaja – biskupa. Dla większości z nas to pierwszy święty, z którym zawarliśmy bliższą znajomość i od wczesnego dzieciństwa darzymy go wielką sympatią, bo przecież przynosi prezenty.

Pamiętajmy jednak, że Mikołaj, kiedy żył -  był wrażliwy na ludzką biedę, chciał dzielić się bogactwem z osobami cierpiącymi niedostatek. Za swoją hojność nie oczekiwał podziękowań, nie pragnął rozgłosu.

Jak co roku, tak i dziś przybył z prezentami do szkoły, a my postanowiliśmy uczcić ten dzień okolicznościowym ubraniem. Uczniowie odpowiedzieli na propozycję Samorządu Szkolnego, aby ubrać się kolorze czerwonym, założyć sympatyczne mikołajkowe czapeczki, opaski z reniferami lub inne świąteczne ozdoby. Radosny nastój w szkole podkreślały  ubrania w różnych odcieniach czerwieni oraz  upominki, które wszystkim obdarowanym przypadły do gustu.