Wizyta Świętego Mikołaja

1. grudnia przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja biskupa. Tego dnia odwiedza on wszystkie dzieci, rozdając im prezenty. Mikołaj zawitał też do uczniów naszej szkoły. Za oknem tego dnia panowała śnieżna, zimowa aura, sale i korytarze zostały z tej okazji pięknie przystrojone. Od samego rana, uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach, wypatrywali Gościa. Pojawienie się Mikołaja najwięcej emocji wzbudziło wśród przedszkolaków i uczniów klas I-III. Dzieci zachwycone wizytą Niebiańskiego Gościa śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wiersze. Mikołaj odwiedził w tym dniu wszystkie klasy, rozmawiał z uczniami, wręczał prezenty i przypominał o wzajemnej życzliwości,  trosce i wrażliwości na potrzeby innych – nie tylko od święta.

Do fotorelacji podczas spotkania wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.