PROJEKT ,,OJCZYZNA”

PROJEKT  ,,OJCZYZNA”

Uczniowie klasy III  uczcili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, angażując się w  projekt poświęcony początkom państwa polskiego. W trakcie tego przedsięwzięcia pogłębili swoją wiedzę na temat genezy Polski, oraz starali się zrozumieć pojęcia: Ojczyzna i Naród.

W trakcie projektu uczniowie dostrzegli, że jednym z najistotniejszych elementów kształtujących tożsamość narodową jest język. Jego rola w porozumiewaniu się, komunikowaniu oraz tworzeniu dzieł literackich została wyeksponowana jako fundamentalna dla społeczności. Przez zgłębianie historii początków państwa polskiego, uczniowie mieli okazję bliżej przyjrzeć się pierwszym władcom Polski, analizując ich znaczenie i wpływ na kształtowanie narodowej tożsamości. Ponadto, uczniowie zbadali dziedzictwo językowe, dzięki któremu dzisiaj posługujemy się polskim językiem.

W praktyce uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o średniowiecznych grodach, tworząc modele uwzględniające różnorodne elementy zabudowy. To nie tylko doskonała okazja do zdobycia praktycznych umiejętności, ale również sposób na lepsze zrozumienie warunków życia i struktury społeczeństwa tamtych czasów.

Podsumowując, uczniowie klasy III z ogromnym zaangażowaniem i ciekawością podjęli się zgłębiania historii państwa polskiego, a ich projekt nie tylko poszerzył ich horyzonty, ale także umożliwił lepsze zrozumienie korzeni i wartości związanych z językiem ojczystym oraz narodową tożsamością.