„Tajemniczy ogród”.

26 lutego 2024r. klasy: 4, 5 i 6 wraz z Panią Dyrektor,  swoimi wychowawcami i polonistką udali się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu  na adaptację powieści F. H. Burnett pt. „Tajemniczy ogród”. Spektakl w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji przeniósł wszystkich oglądających do  tajemniczego, ale zaniedbanego ogrodu pełnego róż. To  miejsce, dzięki uporowi Mary,  ciężkiej pracy  dziewczynki i Dicka  oraz wzajemnej życzliwości i przyjaźni zmieniło się w magiczne, nie tylko dla nich, ale  przede wszystkim dla „chorego” Colina i jego ojca.

Sztuka pt. „ W tajemniczym ogrodzie” dostarczyła  widzom wielu wzruszeń i uświadomiła, co może być sensem i radością w codzienności.

Uczniowie odkryli też radość z przebywania we własnym towarzystwie, w innej niż szkoła scenerii i we wspólnym spożywaniu posiłku poza murami szkoły.