Dni Otwarte Szkół Średnich

21 marca 2024 roku odbyła się szkolna wycieczka klasy VIII do Jarosławia na tzw. „Dni Otwarte” szkół ponadpodstawowych. Podczas zorganizowanego wyjazdu uczniowie pod opieką p. Lidii Kapłon, p. Bożeny Lotycz i p. Magdaleny Czado zapoznali się z ofertą edukacyjną jarosławskich szkół średnich. Odwiedzając poszczególne placówki edukacyjne ósmoklasiści poznawali oferowane w nich różne kierunki.
 Każda ze szkół dla odwiedzających przygotowała wiele atrakcji. Młodzież mogła wziąć udział w szeregu pokazach, np. mody, kulinarnych, samoobrony, udzielania pierwszej pomocy, musztry wojskowej. Dodatkowo chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas quizów, konkursów i wygrać drobne nagrody. Przede wszystkim jednak ósmoklasiści mogli lepiej poznać interesujące ich kierunki, zadać pytania lub porozmawiać ze starszymi uczniami danych szkół.

Wspólną eskapadę w pierwszy dzień wiosny po jarosławskich szkołach uczniowie zakończyli wizytą w MacDonaldzie.