III Mistrzostwa Młodych Ratowników o Puchar Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu

III Mistrzostwa Młodych Ratowników o Puchar Dyrektora  Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego  w Przemyślu

18 marca 2024 r. odbyły się III Mistrzostwa Młodych Ratowników o Puchar Dyrektora Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

Organizatorem mistrzostw była  Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego
w Przemyślu SPZOZ oraz Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Przemyślu. Patronat nad imprezą sprawował Wicemarszałek województwa Piotr Pilch.

Celem  mistrzostw zawodów było promowanie wśród dzieci i młodzieży nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kształtowanie  postaw prospołecznych, współzawodnictwa  i  współpracy w zespole. W mistrzostwach mogli  wziąć udział uczniowie  klas VII, VIII szkół podstawowych  oraz  klas I i  II ponadpodstawowych .

1. Zawody składały się z dwóch etapów:

I etap:

1. Test wiedzy w zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

II etap:

1. Stacje zadaniowe – udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.
  2. Zadania sprawnościowe

Zawodnicy oceniani byli przez sędziów   zgodnie z  aktualnymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.
W zawodach uczestniczyło 12  czteroosobowych drużyn.
Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Rokietnicy reprezentowali uczniowie klasy VIII w składzie: Weronika Potoczny, Karol Kijanka, Sebastian Pająk oraz Miłosz Sykała.
Drużynę do zawodów przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego Lidia Kapłon a opiekę podczas zawodów nad uczniami sprawowała p. Justyna Rechton.

Nasza reprezentacja wywalczyła w turnieju III miejsce, ustępując miejsca kolejno  Szkole Podstawowej w Urzejowicach oraz Liceum Ogólnokształcącemu w Dubiecku.

Wszyscy uczestnicy mistrzostw  otrzymali dyplomy oraz drobne upominki a zdobywcy trzech pierwszych   miejsc puchary ufundowane przez Wicemarszałka województwa p. Piotra Pilcha  oraz nagrody rzeczowe tj. fantomy do nauki reanimacji, resuscytacji i RKO  oraz defibrylator AED, ufundowane przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.