Zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas V i VI "Odpowiedzialność prawna nieletnich" oraz "E - papierosy a uzależnienie od nikotyny"

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas V i VI "Odpowiedzialność prawna nieletnich"  oraz "E - papierosy a uzależnienie od nikotyny"

11 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas V i VI na temat "Odpowiedzialność prawna nieletnich" oraz "E - papierosy a uzależnienie od nikotyny" przeprowadzone przez Panią Wiolettę Wywrot-Głąb starszy posterunkowy z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu oraz Panią Renatę Majkut-Lotycz z Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Jarosławiu. Uczniom została przybliżona treść ustawy z dnia 9 czerwca 2022 r. o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich oraz zachowania, które są  przejawem demoralizacji. Uczniowie klasy 5 i 6 podczas zajęć profilaktycznych dowiedzieli się także czym jest czyn karalny, co podlega pod wykroczenia Kodeksu Wykroczeń (czyny karalne) oraz przestępstwa Kodeksu Karnego (czyn karalny). W drugiej części zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu szkodliwości e-papierosów/papierosów, czym jest IQOS czy palenie hybrydowe. Chętnie uczestniczyli w prowadzonej dyskusji na temat wpływu e-papierosów na młody organizm.