Grupa "Zaelektryzowani" - pokazy doświadczeń fizyczno- chemicznych

Grupa "Zaelektryzowani" - pokazy doświadczeń  fizyczno- chemicznych

Dnia 3 kwietnia 2024r  w naszej  szkole odbyły się pokazy doświadczeń fizyczno-chemicznych. Animator w bardzo ciekawy sposób przedstawił uczniom wiedzę z zakresu chemii i fizyki.

Tematem zajęć były właściwości fizyczno-chemiczne wybranych gazów. Prezentujący pokazał wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem, tlenem, parą wodną.  Dzieci bardzo aktywnie brały udział w pokazie chemiczno – fizycznych doświadczeń. Mogły one bezpośrednio zaobserwować m.in. zjawisko wrzenia ciekłego azotu czy działanie helu na nasze struny głosowe.

Przedstawiona prezentacja zdecydowanie podobała się wszystkim zgromadzonym na sali gimnastycznej. Prowadzącemu udało się w umiejętny sposób połączyć naukę z humorem przez co uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w wspólnym i bezpiecznym eksportowaniu.

Dzięki dzisiejszemu pokazowi uczniowie na pewno poszerzyli swoje wiadomości z zakresu chemii i fizyki, a przy tym świetnie się bawili.