Ola Zając laureatem wojewódzkiego konkursu

Dnia 09.04.2024 roku w Zespole Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu odbył się finał IV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Dziś idę walczyć Mamo... Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych”, pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP p. Tadeusza Chrzana oraz Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego w Warszawie. W zamyśle Organizatora cykliczny konkurs służy upamiętnieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Upowszechnia wśród uczniów szkół podstawowych wiedzę o żołnierzach podziemia antykomunistycznego, walczących o niepodległość Polski po II wojnie światowej, rozwija wrażliwość estetyczną i kształtuje postawy patriotyczne młodzieży.

W uroczystym finale Konkursu Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Rokietnicy reprezentowały uczennica kl. V Aleksandra Zając – laureatka II miejsca w kategorii praca plastyczna oraz opiekun pracy p. Bożena Lotycz. Ola wraz z pozostałymi laureatami konkursu pojedzie w nagrodę na sponsorowaną przez Posła T. Chrzana wycieczkę do Warszawy.

Oprócz docenionej przez jurorów Oli w konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: