Segregacja śmieci - "Dbaj o środowisko"

Wiadomą rzeczą jest, że dbanie o środowisko w którym żyjemy, ma istotne znaczenie dla przyszłości naszej planety, o czym mogli przekonać się uczniowie klas 4, 5 i 6, którzy uczestniczyli w spotkaniu informacyjno - edukacyjnym na temat " Dbaj o środowisko", które przeprowadził Pan Grzegorz Tarnowski we współpracy z firmą "Eko świat" oraz Gminą Rokietnica. Głównym celem spotkania z uczniami było przekazanie wiedzy na temat prawidłowej segregacji śmieci, która jest tak ważna dla dalszego etapu recyklingu odpadów. Prowadzący spotkanie opowiedział uczniom jak wygląda droga segregowanych odpadów, aż do ich powtórnego wykorzystania, czym są surowce wtórne, a także w jaki sposób możemy zapobiegać powstawaniu odpadów.
Pan Grzegorz uświadomił zebranym uczniom jaką istotną rolę pełnimy my sami, podejmując codziennie decyzje ekologiczne na rzecz ochrony środowiska. Spotkanie z uczniami zakończyło się elementem pokazowym, podczas którego zainteresowani mogli obejrzeć próbki przetworzonych surowców.