Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej

W miesiącu czerwcu uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy rozpoczęli program promocji zdrowia i profilaktyki uniwersalnej pod nazwą Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej. Celem zajęć jest promocja zdrowia i dobrego samopoczucia dzieci poprzez rozwijanie umiejętności społecznych i emocjonalnych, kształtowanie postaw optymizmu, wiary w siebie i pozytywnego nastawienia.
Program ten został zbudowany w odwołaniu do koncepcji psychologii pozytywnej, koncentrującej się na tym co w człowieku jest dobre i użyteczne, co służy jego zdrowiu i szczęściu. Kształtowane we wczesnym etapie edukacji szkolnej umiejętności społeczne i emocjonalne oraz poczucie własnej wartości w znacznym stopniu mogą przyczynić się do zapewnienia zdrowia psychicznego, dobrego samopoczucia oraz osiągania sukcesów zarówno w szkole jak i w życiu. Realizacja programu powinna przyczynić się do rozwijania w uczniach umiejętności radzenia  sobie ze stresem i trudnościami poprzez budowanie pozytywnych przekonań, wiary w siebie i rozumienia innych.
czytaj dalej pdf